پترو صنعت زمرد

 
 
جدیدترین ها :
 

تماس  با ما

دفتر مرکزی: تهران، ستارخان، خیابان خسرو جنوبی، بلوار شهید گلاب، پلاک 21، طبقه 5

تلفن: 8-02144224783

فکس: 02144803621

________________________________________________________________

کارخانه: کیلومتر 60 جلده اصفهان - تهران، منطقه صنعتی محمدیه

تلفن: 2-03195017090

فکس: 03195019502

________________________________________________________________

فروش: هوشنگی

همراه: 09131685440، 09131685340

پست الکترونیک:این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

برای مشارکت در تولید و کسب سود بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

 

گواهینامه‌ها

گواهینامه ها و افتخارات صنعتی مارا در زمینه قیر و محصولات جانبی اینجا مشاهده کنید

 
 
 
 
شما اینجا هستید: صفحه نخست مطالب اسلاید شو منابع قیر
 
 

برترین  محصولات

 
 
 
 

منابع قیر

ایمیل پرینت

manba

قیر معمولاً از تقطیر نفت خام به دست می‌آید. چنین قیری قیر نفتی یا قیر تقطیری نامیده می‌شود. اما برخی از انواع قیر در طبیعت و در اثر تبدیل تدریجی نفت خام و تبخیر مواد فرار آن در اثر گذشت سال‌های بسیار زیاد به دست می‌آید. چنین قیری، قیر طبیعی نامیده می‌شود و دوام آن بیشتر از قیرهای نفتی است.

قیر نفتی محصول دو مرحله تقطیر نفت خام در برج تقطیر است. در مرحله نخست تقطیر، مواد سبک مانند بنزین و پروپان از نفت خام جدا می‌شوند. این فرآیند در فشاری نزدیک به یک اتمسفر (واحد) انجام می‌شود. در مرحله دوم نیز ترکیبات سنگین مانند گازوئیل و نفت سفید خارج می‌شوند. این فرآیند در فشاری نزدیک به خلاء صورت می‌پذیرد. در نهایت مخلوطی از ذرات جامد بسیار ریز به نام آسفالتن باقی می‌ماند که در ماده سیال گریس‌مانندی به نام مالتن غوطه‌ور است.

قیر طبیعی ممکن است به‌صورت خالص در طبیعت وجود داشته باشد (قیر دریاچه‌ای) مانند دریاچه قیر بهبهان ایران و دریاچه قیر تیرینیداد آمریکا ، یا از معادن استخراج شود (قیر معدنی) . قیر طبیعی با نام یواینتایت (Untainte) نیز شناخته می‌شود.